Alumen Yapı Sistemleri
Alumen Yapı Sistemleri
EN

HİZMETLERİMİZ

Her projenin benzersiz ve kendine özel ayrıntıları olduğunun bilince bir çalışma politikasına sahibiz, projelendirmeden tasarıma, üretimden uygulamaya özelleştirilebilir hizmet alt yapımızla ihtiyaçlarınıza tam olarak cevap veren, yüksek kalite ve hızlı çözümler sunuyoruz.

Düşlediğiniz projeyi sizin kadar önemsiyor, hayalinizdeki hedefe sizinle beraber yürüyoruz.

ALUMİNYUM GİYDİRME CEPHELER ALUMİNYUM GİYDİRME CEPHELER
X
ALUMİNYUM GİYDİRME CEPHELER

ALUMİNYUM GİYDİRME CEPHELER

Alüminyum giydirme cepheler; dış kabuğunu oluşturan ince cephe elemanları ile mekândan daha fazla faydalanmayı, iyi bir ses ve ısı yalıtımı sağlamayı, iklimlendirme cihazları ile homojen bir havalandırma sağlayarak mekânların kısa sürede ısıtılıp soğutulabilmesini sağlamaktadır.

Temizlik ve bakımlarının kolaylığı kadar, hafifliği ve yapıya az yük binmesini sağlayan özellikleri ile çevresiyle uyumlu, estetik ve modern bir dış görünüme sahip alüminyum giydirme cepheler, kullanıcılar tarafından içinde yaşanmaktan memnuniyet duyulan binalar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Alüminyum giydirme cephelerin mimaride farklı uygulama imkânları sunmasının sonucunda;

 • Otel
 • Hastane
 • Okul
 • Alışveriş Merkezi
 • Çok Katlı Ofis Binalarında
 • Prestij Amaçlı Yapılarda

fonksiyonellik ve estetik gerekçelerle yaygın bir kullanım alanı bulmuştur.

YALITIMLI YALITIMSIZ ALUMİNYUM DOĞRAMALAR YALITIMLI YALITIMSIZ ALUMİNYUM DOĞRAMALAR
X
YALITIMLI YALITIMSIZ ALUMİNYUM DOĞRAMALAR

YALITIMLI YALITIMSIZ ALUMİNYUM DOĞRAMALAR

Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama

Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama Estetik ve teknik beğenilerinizin bir arada karşılandığı, geniş uygulama seçenekleri ile, ısı yalıtımlı, ekonomik doğrama sistemidir. Bütünde gizli detaylar; 50mm gövde derinliği Normal açılım kanat, çift eksen, gizli menteşeli çift eksen, sürme-vasistas, katlanır, pivot, dışa açılır açılım seçenekleri 1,6 mm et kalınlığına sahip sistem profilleri Tüm Ral renklerinde ve eloksal seçeneklerini içermektedir. Zengin aksesuar ve açılma tekniklerine sahip olup, tüm mekanizmalar, manuel ve mekatronik olarak veya bir bina yönetim sistemi kullanılarak, merkezi olarak çalıştırılabilmektedir.

Alüminyum Vitrin Doğrama

Alüminyum Vitrin Doğraması Estetik ve teknik beğenilerinizin bir arada karşılandığı, yüksek açıklıklara uygun, ısı yalıtımsız doğrama ve vitrin sistemidir. Alüminyum profillerin yüzeyi istenilen renkte elektrostatik toz fırın boya veya eloksal kaplamalı olabilmektedir. Alüminyumun sınırsız şekillendirme ve tasarım olanağı, çok karmaşık yalıtım detaylarının ekonomik çözümünü sağlamaktadır. Alüminyum yapısı itibariyle ısı iletim katsayısı yüksek bir malzemedir. Polyamid ise düşük toleranslarla hassas olarak üretilebilen ısı iletim katsayısı son derece düşük, mukavemet ve sertliği ise oldukça yüksek olan bir malzemedir.

Alüminyum Sürme Doğrama

Alüminyum Sürme Doğrama Estetik ve teknik beğenilerinizin bir arada karşılandığı, ekonomik ısı yalıtımlı sürme doğrama sistemidir. Bütünde gizli detaylar üç raylı kasa kullanım olanağı Sürme doğrama üstü veya yanında sabit kullanım olanağı İthal makaralar ile rahat kullanım olanağı Zengin kol seçeneği sunmaktadır. Bir doğramada cam yüzeyi, doğrama toplam alanının yaklaşık % 85’ini kapsar. Alüminyum profillerin yüzeyi istenilen renkte elektrostatik toz fırın boya veya eloksal kaplamalı olabilmektedir. Alüminyumun sınırsız şekillendirme ve tasarım olanağı, çok karmaşık yalıtım detaylarının ekonomik çözümünü sağlamaktadır.

GÜNEŞ KIRICILAR GÜNEŞ KIRICILAR
X
GÜNEŞ KIRICILAR

GÜNEŞ KIRICILAR

Güneş Kırıcı ürünleri, gün boyu güneş alan mekânlarınız için ideal bir çözüm ve modern bir cephe kaplama alternatifidir. Güneş kırıcılar, sadece güneş alan cepheleri korumakla kalmaz, aynı zamanda dekoratif özelliğiyle yaşadığınız yerlere değer katar. Siz güneş ışığından en verimli şekilde yararlanırken, estetik görünümüyle mekânlarınız da göz alıcı bir güzelliğe kavuşur.

Dış mekânlarda kullanıldığı alanları vazgeçilmez kılan Alümen Yapı, özellikle bahçe dekorasyonunu önemseyenler için tercih sebebi olmuştur. Projenizin en önemli ayrıntısı olabilecek, Alümen Yapı ürün kalitesi ile yaşam alanlarınıza değer katacaktır.

LEVHA CEPHELER LEVHA CEPHELER
X
LEVHA CEPHELER

LEVHA CEPHELER

Kompozit Panel Kaplama Sistemleri hayal gücünün sınırsız olduğu günümüz mimarisinde geniş kullanım alanları bulan cephe kaplamalarıdır. Modern mimarinin sınır tanımayan tasarımlarına cevap verebilmek amacıyla sunulan Kompozit Panel Cephe Sistemleri, sürekli artan taleplere yeni ufuklar açmaktadır. Eski yapıların restorasyonuna ya da yeni yapıların planlamasına yönelik zengin biçimlendirme olanakları sunar.

Binanıza estetik görünüm kazandırması dışında rahatlıkla kullanılabilen bir yapı malzemesi haline gelmiştir. Alüminyum kompozit levha, dış yüzeylerdeki 0.5mm kalınlıkta iki alüminyum levhanın arasında özel dolgu malzemesi olacak şekilde birbirine çeşitli tekniklerle yapıştırılmasıyla oluşturulmaktadır. En fazla kullanım alanı bulan 4mm kalınlığındaki alüminyum kompoze levhalar çeşitli renk ve doku seçenekleriyle piyasada bulunmaktadır.

Renk yelpazesi oldukça geniş olan ve standart birçok rengin yanı sıra ahşap desenli seçenekleriyle de cephe kaplamada kullanılmaktadır. Kolay şekillenmesi, hafif ve dayanıklı olması, iklim şartlarından ve ultraviyoleden etkilenmemesi gibi avantajlarıyla kaliteli alüminyum kompozit levha markalarını kullanmaktayız. Bu sistemlerde kullanılankompozit levha giydirme ve kompozit panel kaplama cümleleri aynı anlam ifade etmektedir.

OFİS BÖLME SİSTEMLERİ OFİS BÖLME SİSTEMLERİ
X
OFİS BÖLME SİSTEMLERİ

OFİS BÖLME SİSTEMLERİ

Ofis Bölme Duvar sistemleri veya diğer adıyla Ofis Bölme Sistemleri, çalışma alanlarınızın tasarımına uygun olacak biçimde, hızlı ve ekonomik bir şekilde bölünmesini sağlayan modüler sistemlerdir. Ofis bölme sistemleri personelin çalışma alanlarını belirlemek, ofis sistemleri iklimlendirme sistemlerinden verim almak için tercih edilen alüminyum cam ofis bölme sistemleri, estetik ve modern iş alanları hazırlamaya yardımcı olan en önemli elemanlardır.

Cam ofis bölme sistemlerinin tüm parçaları fabrikada hazırlanan bu paneller kısa sürede monte edilir, cam ofis sistemleri arzu edildiğinde sökülebilir ve cam ofis sistemleri başka yerlere yeniden monte edilebilir.

Cam ofis Bölme duvar sistemleri , ofis bölme çiftcam arası ofis camlı jaluzilili, ofis bölme panelli, ofis bölme kaplamalı ofis bölme kumlamalı ofis bölme renkli cam ve benzeri birçok farklı ofis modülde hazırlanabilmektedir.

SİNEKLİK SİSTEMLERİ SİNEKLİK SİSTEMLERİ
X
SİNEKLİK SİSTEMLERİ

SİNEKLİK SİSTEMLERİ

Sineklik sistemleri sayesinde evinize uçan böcek ve sineklerin girmesi engellenir. Dekoratif modeller ile evinizde ve pencerelerinizde farklı bir hava yaratır. Evinizi bu sistemler sayesinde gönül rahatlığı ile havalandırabilirsiniz. Sabit, stor ve sürme sineklik çeşitlerimiz ve tamamen kendi imalatımız ile sizlerin hizmetinizdeyiz.

YANGIN KAPILARI YANGIN KAPILARI
X
YANGIN KAPILARI

YANGIN KAPILARI

Çok Amaçlı Çelik Kapılar Multipurpose model çelik kapılar, çok amaçlı kullanıma uygun, menteşeli kapılardır. Yangın dayanımı gerekmeyen kaçışlarda yangın kaçış kapısı, ofis kapıları veya sanayi vb. yapılardaki mahallerde kullanılabilir.

KORKULUK SİSTEMLERİ KORKULUK SİSTEMLERİ
X
KORKULUK SİSTEMLERİ

KORKULUK SİSTEMLERİ

Günümüzde hem ev dekorasyonu hem de güvenliği açısından kullanılan eklentilerden birisi küpeşte sistemleri olmaktadır. Küpeşte sistemleri binaların balkon, pencere, merdiven gibi bölmelerinde güvenlik amacı ile kullanılmaktadır.

SALDIRIYA DAYANIMLI SİSTEMLER SALDIRIYA DAYANIMLI SİSTEMLER
X
SALDIRIYA DAYANIMLI SİSTEMLER

SALDIRIYA DAYANIMLI SİSTEMLER

IŞIKLIK SİSTEMLERİ IŞIKLIK SİSTEMLERİ
X
IŞIKLIK SİSTEMLERİ

IŞIKLIK SİSTEMLERİ

Modern binalardaki Alümen Yapı uygulamaları binalardaki doğal aydınlanma problemini çözen estetik bir çözümdür. Sistem, mimari projesine uygun olarak ana taşıyıcı çelik konstrüksiyona tespit edilmiş galvanizli çelik kutu profillerle bunlara bağlanan kondens kanallı düşey ve yatay alüminyum ışıklık profillerden oluşuyor.

Alüminyum profillerin üzerine, projede istenen ısı yalıtım değeri, renk ve kalınlığa göre seçilen ısıcamın takozlama şartlarına uygun olarak yerleştirilmesini takiben düşey elemanların fitil ve kapak montajı yapılıyor, yatay cam derzlerinin silikon yapıştırma ve izole etme işleminin yapılması ile montaj tamamlanıyor.

 • Sistem, otel, hastane , alışveriş merkezleri, kapalı yüzme havuzları, spor salonları gibi yapılarda kullanılıyor.
 • Doğal ışığı kullanarak aydınlık mekanlar yaratmak amacıyla dizayn edilmiştir. Kondens kanallı ve kanalsız olarak uygulanabilir.
 • Yatay – düşey kapaklı uygulanabileceği gibi, düşey kapaklı silikon olarakta uygulanabilir.
 • Büyük açıklıkların geçilebilmesi için tasarlanmış; uygulaması ve imalatı pratik bir sistemdir.
 • Sistemi taşıyan çelik alt konstrüksiyonları kapatabilmek için uygun iç kapak alternatifleri vardır.
 • Cam ve polikarbonat levha uygulanabilme imkanına sahiptir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olduğu kadar aynı zamanda ekonomiktir.